ΙΣΟΝ Projects

Οι μαθητές του ΙΣΟΝ Κορδελιού μαθαίνουν λεξιλόγιο στα Αγγλικά για την οικογένεια μέσα από την κατασκευή οικογενειακών δέντρων

Οι μαθητές του ΙΣΟΝ Τριανδρίας επκοινώνησαν μέσω skype με μουσείο της Αμερικής.  Έμαθαν για τα οικοσυστήματα και τα ζώα της περιοχής και παρουσίασαν τα πιο σπάνια ζώα της Ελλάδας

Οι μαθητές του ΙΣΟΝ Αγίας Μαρίνας έγιναν "teacher for a day" και δίδαξαν στους συμμαθητές τους από ένα κεφάλαιο λογοτεχνικού βιβλίου του επιπέδου τους.

Όλοι ανταποκρίθηκαν με μεγάλο ενθουσιασμό κάνοντας εξαιρετικό μάθημα, τέτοιο που θα ζήλευαν και οι πιο έμπειροι καθηγητές και αποχαιρέτησαν τη χρονιά παίζοντας selling bee.

Τα παιδιά έδωσαν δύσκολες μάχες καταφέρνοντας τελικά να θυμηθούν την ορθογραφία και των πιο απαιτητικών λέξεων και να παραμείνουν στο παιχνίδι για αρκετούς γύρους..